Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Konkurs     „Strofy o Ojczyźnie”

„Strofy o Ojczyźnie” to konkurs recytatorski organizowany przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kępno oraz Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie. Tematyka konkursu to poezja i proza patriotyczna a tegorocznym hasłem było „Od Tadeusza Kościuszki do Józefa Piłsudskiego”.

Głównym celem konkursu jest kultywowanie i nieustanne przypominanie walorów poezji i patriotycznych treści zawartych w utworach, mówiących o tragedii czasów wojny i bohaterstwie Polaków a także propagowanie poezji i prozy mówiącej o postaciach Wielkich Polaków, doskonalenie warsztatu recytatorskiego, naukę prezentacji na szerokim forum, kształtowanie pozytywnych cech charakteru, umiłowanie Ojczyzny

Z gimnazjum, wzięły udział dwie osoby: Wiktoria Szczęsna i Marlena Skórecka z klas III. Marlena recytowała wiersz pt. „Przysięga” Marii Konopnickiej , Wiktoria – „ A w Sulejówku nie ma już nikogo „ Jana Kaczmarka.

Konkurs odbył się 24 maja w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie – wieloletniego współorganizatora imprezy.

Obie uczennice zostały wyróżnione.

/-/ A. M.