Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Juz po raz czwarty uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie pracowali cały semestr na platformie edukacyjnej, dzięki której mogli ćwiczyć znajomość ortografii.  Podstawowym założeniem platformy jest skłonienie uczniow do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej ale systematycznej codziennej pracy.

Czytaj więcej: Ortografia z platformą edukacyjną Insta.Ling

Dnia 29.04.2016 r. w naszym Gimnazjum odbyła się akademia z okazji 225.rocznicy Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przy udziale wybranych uczniów klas pierwszych i trzecich. Naczelnym hasłem były słowa: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Natomiast motywem centralnym flaga biało-czerwona.

Uroczystość miała pokazać tych, którzy rozproszeni przez lata po całym świecie żyli i działali ma rzecz wolnej Ojczyzny, przypomnieć te chlubne karty historii, dzięki którym możemy czerpać siłę i mądrość, wartości, które przez wieki pozwalaly Polakom trwać uparcie przy swoich przekonaniach.

Czytaj więcej: 225. rocznica Konstytucji 3 Maja

Udział W Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego to działanie, które zostaje podjęte każdego roku w naszej szkole. Również i w bieżącym, w dniu 5 listopada uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie wzięli udział w etapie szkolnym. Zmierzyli się  z 22 zadaniami, w których należało napisać m. in. rekomendację filmu "Ja Robot", odpisać na list oraz skierować ogłoszenie do uczniów Hogwartu o otwarciu klubu pojedynków.

W konkursie udział wzięło 13 uczniów. Najlepsze wyniki osiągnęli:

Czytaj więcej: Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Czytaj więcej: Konkurs Recytatorski im. Marii z Fredrów Szembekowej

Dnia 6 listopada 2015 roku w Rządcówce w Łęce Opatowskiej odbył się XXVIII Konkurs Recytatorski im. Marii z Fredrów Szembekowej. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy Łęka Opatowska. W tegorocznej edycji Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie reprezentowały uczennice klasy II B: Joanna  Jóźwiakowska oraz Anna Karkus. Zgodnie z regulaminem uczestnicy obowiązkowo prezentowali jeden wybrany utwór z twórczości Marii z Fredrów Szembekowej oraz drugi wiersz o dowolnej tematyce wybranego poety polskiego.

Czytaj więcej: Konkurs Recytatorski im. Marii z Fredrów Szembekowej

Czytaj więcej: Spektakl

Obrazki z życia osiemnastowiecznej szlachty, pełnej gwałtowności, szlacheckiej buty i temperamentu mogli zobaczyć uczniowie klas II naszego gimnazjum. W dniu 23 października 2015 roku Teatr FORMA z Białegostoku zaszczycił nas swą obecnością. Głównych bohaterów "Zemsty" Aleksandra Fredry los skazal na mieszkanie we wspólnym domostwie. Toczą nieustanny spór o mur graniczny. Kieruje nimi sąsiedzka nienawiść, zawziętość i przekora.

Czytaj więcej: Spektakl "Zemsta" z Teatrem FORMA