Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2015_2_dzie_patrona_81_dzie_patrona_20150929_1394696238.jpg

W miesiącu wrześniu, który upamiętnia aresztowanie Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego obchodziliśmy uroczysty Dzień Patrona w naszym gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się Mszą święta w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Floriana w Opatowie podczas, której modliliśmy się o rychłą beatyfikacje naszego patrona.

Dalsza część uroczystości odbywała się na Sali gimnastycznej. Składała się z trzech części.

 

Część pierwsza

Na sali gimnastycznej po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klas pierwszych

IA i IB złożyli ślubowanie. Po tej doniosłej chwili delegacje wszystkich klas wraz z wychowawcami przeszli pod tablicę pamiątkową naszego patrona, aby symbolicznie złożyć biało czerwone róże i znicze.

Część druga

Nauczyciele naszego gimnazjum zaprezentowali młodzieży fragmenty książek, które przybliżały nam postać naszego patrona, oraz przedstawili, jak wyglądała Jego służba wobec Kościoła i Polski.

Tytułu tych fragmentów to: Czas go nie oddali; Stefek; Kamienie wołać będą; wychowanie młodzieży; Prymas trzy lata z tysiąca; Z Zuzeli; Pasterz i Ojciec; Kocham Ojczyznę; Z królewskiego Krakowa; Boży świat; Królowo Polski Przyrzekamy; Głos z Jasnej Góry; komunikat lekarski o śmierci.

Po tej części prezentacji wielkich dzieł Kardynała Stefana Wyszyńskiego nastąpiła chwila przerwy, aby móc nakryć stoły do świątecznego obiadu z „ Patronem” . Każda klasa wraz z wychowawcą zasiadła do przygotowanego wcześniej stołu . Obiad rozpoczęła i zakończyła wspólna modlitwa.

Część trzecia

To forma relaksu podczas której oglądaliśmy film pt: „ Bóg nie umarł” Ukazuje on filozoficzną opowieść o poszukiwaniu odpowiedzi na jedno z ważniejszych pytań w dziejach ludzkości. To jeden z najgłośniejszych filmów religijnych ostatnich lat.

/-/ Agata Rybak