Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2015_2_sprawni_108_sprawni_w_zawodzie_20151108_1605444710.jpg

W dniu 28 października 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbył się po raz III międzygimnazjalny konkurs wiedzy i umiejętności technicznych : „SPRAWNI W PRZYSZŁYM ZAWODZIE” organizowanym pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kępnie i Dyrektora ZSP Nr 2 w Kępnie.
Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, co w przyszłości ma pomóc przy wyborze odpowiedniego zawodu.
Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z trzeciej klasy gimnazjalnej w składzie : Natalia Milinkiewicz, Marta Nasiadek, Miłosz Obrzut, Filip Kucharski. Czterooosobowa drużyna reprezentująca szkołę pracowała w grupach dwuosobowych- męskiej i żeńskiej.

Konkurs polegał na wykonywaniu pod nadzorem nauczycieli zadań sprawnościowych w różnych pracowniach technicznych ZSP Nr 2  w Kępnie oraz rozwiązywaniu testów przygotowanych przez organizatorów, z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie gimnazjalnym.

Dziewczęta zaliczały zadania konkursowe w następujących pracowniach: agrobiznesu, gastronomiczno-cukierniczej, fryzjerskiej, sprzedaży i handlu i logistycznej.

Chłopcy swoje umiejętności prezentowali w pracowniach: biologiczno-rolniczej, budowlano-projektowej, elektrycznej, technologii drzewnych i tapicerskich, mechanicznej i mechaniki pojazdowej.

Uczestnicy konkursu poznawali treść zadań konkursowych dopiero w momencie rozpoczęcia zmagań. Uczniowie zbierali punkty dla swojej szkoły i siebie. Ilość zebranych punktów decydowała o wynikach konkursu.
Jury konkursu pracowało w składzie: vice dyrektor mgr inż. Paweł Jakubczyk, przewodniczący Zespołu Nauczycieli Uczących Przedmiotów Zawodowych mgr inż. Maciej Wieczorek, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZSP nr 2 Tomasz Gąszczak.
Obecnością swą zaszczycili i wręczali nagrody: Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany i Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik.

 

Wyniki III Konkursu dla Gimnazjalistów:
I miejsce Gimnazjum Krążkowy, II miejsce Gimnazjum Laski, III miejsce Gimnazjum Nr1 Kępno.
Nagrody dla najlepszych uczestników (w grupie dziewczyn)
Z Gimnazjum w Krążkowy: Alicja Partyka, Julia Hanke.
Nagrody dla najlepszych uczestników (w grupie chłopców)
Z Gimnazjum w Laskach: Marcin Nawrot, Michał Kowaliński.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami. Organizator zapewnił poczęstunek dla wszystkich uczniów, nauczycieli i dyrektorów gimnazjów, którzy obserwowali konkursowe zmagania swoich uczniów.

 

                                                                                                                                              /-/Alicja Hetmańczyk