Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2015_2_jesienny_piknik_111_piknik_20151108_1656751036.jpg

W dniu 16 października 2015r. w naszym gimnazjum już po raz piąty odbył się „Jesienny Piknik”. Za pomocą etiud teatralnych uczniowie przedstawiali najważniejsze wartości każdego człowieka. Tematyka spektakli oscylowała wokół tegorocznego hasła z Dnia Papieskiego „Jan Pawła II – PATRON RODZINY”, który przypadał właśnie tego dnia.

I tak klasa I A przedstawiła etiudę pt.” Tato jest ważny” , w której podkreślano, że ojcostwo to miłość, ale zarazem odpowiedzialność. Klasa I B w spektaklu pt „Rodzina jest najważniejsza”, odniosła się do słów Jana Pawła II „rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek."Uczniowie klasy II A prezentując etiudę pt.” Rodzina naszą siłą”, przedstawili rodzinę jako troskę o człowieka. Ostatecznie kryzys rodziny jest kryzysem człowieka.

 Kolejna klasa- II B przedstawiła etiudę „Bezpieczna miłość”, w której podkreślała, że małżeństwo i rodzina są drogami do szczęścia i miłości. Uczniowie zwrócili również uwagę, że są to może rzeczy kruche i niewystarczające, ale nie ma innych, które mogłyby je zastąpić. W rodzinie realizuje się najpełniej miłość mężczyzny i kobiety oraz przychodzą na świat dzieci ,co zostało pokazane w etiuda klasy II C „Dziecko to dar”.Uczniowie klasy III A w etiudzie pt „Rodzina to najważniejszy skarb” również podkreślali wartość rodziny. O tym niezwykle istotnym zagadnieniu, jakim jest rodzina była również mowa w etiudzie klasy III B „Kto jeśli nie my”.
Po każdym spektaklu rodzice dzielili się własnymi refleksjami , które z pewnością dowartościowały występujących uczniów.

W przerwach między etiudami swoje umiejętności wokalne zaprezentowały następujące uczennice: Katarzyna Jędrecka śpiewając piosenkę ”Szukaj mnie”; Wiktoria Jankowska w utworze „Być kobietą”; Sara Kasprzak w utworze „Co mi Panie dasz”, Zuzanna Gąszczak w piosence „Złoty Pierścionek ” oraz Magdalena Domagała śpiewając utwór „Mały Książe”.
Po występach rodzice, uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na poczęstunek. Cały wieczór upłynął w miłej atmosferze.

                                                                                                                              

                                                                                                                                           /-/Alicja Hetmańczyk