Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

W naszym gimnazjum podczas trwania „Tygodnia z Niepodległą ” jednym z kluczowych punktów była możliwość zrobienia przez uczniów „Prezentu dla Niepodległej ”. Wachlarz pomysłów był duży. I tak, uczeń mógł: stworzyć utwór literacki: wiersz, esej, opowiadanie itp., wykonać pracę plastyczną na konkurs plastyczny;uporządkować otoczenie własnego domu i zawiesić flagę narodową w „Dzień Niepodległości” ; wykonać rozety dla klasy; wziąć udział w "Biegu Niepodległości" oraz w harcerskich podchodach; upiec „marcinki” i poczęstować nimi znane zasłużone dla ojczyzny osoby lub dla szkoły;  wykonać dekorację "biało-czerwoną" klasy lub szkoły, okienko gimnazjalne ; przygotować i wykonać piosenkę lub wiersz podczas „Wieczoru Poezji i Pieśni Patriotycznej” w Łęce Opatowskiej; zadbać o uporządkowanie miejsc pamięci narodowej na terenie gminy , zapalić znicz. Inne twórcze pomysły naszych uczniów również były mile widziane.


Dla 13 uczniów naszej szkoły prezentem „dla Niepodległej ” był udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym, w którym zaprezentowane zostały prace plastyczne pod tytułem „WSPÓŁCZESNY PATRIOTYZM - JAK ROZUMIESZ?”

Lista uczestników:

• Joanna Barton – kl.I A ( praca nr 1)
• Magdalena Górecka- kl. I B ( praca nr 2)
• Milena Sieczka- kl. I B ( praca nr 3 )
• Sara Kasprzak – kl. I B ( praca nr 4)
• Julia Kucharska- kl. III A ( praca nr 5)
• Paulina Górecka – kl. II A ( praca nr 6)
• Aleksandra Wodnik – kl I A ( praca nr 7)
• Alicja Wiśniewska – kl. II A ( praca nr 8)
• Julia Cicharska – kl. II A ( praca nr 9 )
• Danuta Jerczyńska – kl. II A ( praca nr 10 )
• Natalia Woźnica – kl I B ( praca nr 11)
• Klaudia Głowacz – kl. I A ( praca nr 12 )
• Katarzyna Jędrecka - kl.II C ( praca nr 13 )

Ocenie podlegały: estetyka pracy, zgodność z tematem, technika wykonania, ogólne wrażenie. Każda praca mogła uzyskać od 1 do 3 punktów od każdego jurora.
Skład jury Szkolnego Konkursu Plastycznego:
1. Dyrektor Gimnazjum – Anna Synowiec
2. Nauczyciele zajęć artystycznych: Alicja Hetmańczyk, Joanna Durlej, Aleksandra Musiała.
3. Przewodniczący Samorządu Szkolnego: Filip Kucharski.

 W Szkolnym Konkursie Plastycznym przyznano:

Miejsce I:      Julia Kucharska – kl. III A
                     Julia Cicharska –   kl. II A
                     Aleksandra Wodnik- kl. I A
Każda praca uzyskała 14 punktów.

 

Miejsce II-  Milena Sieczka – kl. I B
Praca uzyskała 13 punktów.

Miejsce III- Magdalena Górecka – kl. I B
Praca uzyskała 12 punktów.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

 

                                                                                                                                         /-/ Alicja Hetmańczyk