Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2015_2_trzcinica_122_trzcinica_20151119_1771868734.jpg

18 listopada br. miała miejsce uroczystość Dnia Patrona Zespołu Szkół w Trzcinicy noszącej imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas uroczystej mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym przez ks. Proboszcza Kanonika Wiesława Cieplika dziękowaliśmy za okrągłą rocznicę tej uroczystości w tym roku mija 5 lat od nadania imienia . Dalsza cześć uroczystości miała miejsce w Zespole Szkół. Myślą przewodnią były słowa " Musicie mieć w sobie coś z orłów(...) Orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko". Akademia przygotowana przez młodzież, ukazała wielkość i zarazem niezłomność w sprawach bożych naszego patrona. Pięknych chwil refleksji i wzruszeń dostarczył wszystkim występ chóru. Po części artystycznej pani dyrektor Małgorzata Hadzik wręczyła upominki najmłodszym uczniom za ich udział w konkursie plastycznym. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie okolicznościowej wystawy, była możliwość pozostawienia wpisu do księgi pamiątkowej i wspólny czas spotkania przy kawie. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez poczet sztandarowy : chorążego Krzysztofa Bryję, asystę: Katarzynę Górecka, Iwonę Wolną oraz opiekuna młodzieży p. Agatę Rybak