Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

 

W dniu 12 lutego 2016 r. w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie po raz kolejny odbyły się TARGI EDUKACYJNE. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją wygłoszoną przez pracownika PUP z Kępna na temat ”Sytuacji na rynku pracy w powiecie kępińskim”. Następnie szkoły ponadgimnazjalne,  oferowały swoje kierunki kształcenia. Ofertę edukacyjną prezentowały następujace placówki :Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Kępna,Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Kępna,Liceum Ogólnokształcące Nr 1 z Kępna,Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU z Przygodzic, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Wieruszowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Kluczborka.


Wśród zaproszonych przedsiębiorców, którzy zachęcali uczniów naszej szkoły do podjęcia praktycznej nauki zawodu w proponowanych przez nich zawodach byli: Fabryka Mebli „BENIX”, która specjalizuje się w branży meblowej ,firma „AKCES” , która zajmuje się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych oraz firma ADABET 24, która prowadzi sprzedaż sprzętu komputerowego.
Była również możliwość spotkania się trzecioklasistów z absolwentami naszego gimnazjum, którzy uczą się obecnie w prezentujących się na targach placówkach. Do dyspozycji uczniów i rodziców była również Pani psycholog, która prowadziła konsultację z zakresu predyspozycji zawodowych.
Z pewnością to wydarzenie szkolne dostarczyło uczniom i ich rodzicom informacji niezbędnych do właściwego wyboru dalszej drogi edukacyjnej.