Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2016_170_tydzien-jezykow_194_tydzie_jzykow_obcych_20160530_1102109928.jpg

                  W dniach 9-13 maja 2016r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum Tydzień Języków Obcych. Przez cały ten czas uczniowie mieli możliwość zaangażować się w różne, ciekawe działania językowe, które przygotowały nauczycielki języków obcych- pani Magdalena Kalinowska i pani Anna Lepka. Uczniowie mogli wziąć udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, w Konkursie Języka Angielskiego, w Konkursie w ramach Innowacji „Niemiecki nie tylko na lekcjach języka niemieckiego”. Przez cały tydzień uczniowie przygotowywali plakaty ze znanymi przysłowiami w języku niemieckim i angielskim, których tłumaczenie zaszyfrowane było w formie rebusu. Uczniowie, którzy zapamiętali najwięcej przysłów wzięli udział w zabawie z przysłowiami.

W piątek, 13 maja, dokonaliśmy podsumowania całego tygodnia, zostały ogłoszone wyniki konkursów, wręczone dyplomy i nagrody. Uczniowie przedstawili również fragment sztuki pt. „Romeo and Juliet” w języku angielskim. Aby pokazać wszystkim uczniom potrzebę i przydatność nauki języków obcych mogliśmy obejrzeć scenki z życia codziennego w językach angielskim i niemieckim, odegrane przez chętnych uczniów. Odbył się również pokaz „Zeige dein Hobby”/ „Show your hobby”, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje pasje, zdolności i hobby.
                  Mamy nadzieję, że wszystkie te działania pokazały uczniom gimnazjum, że nauka języków i poznawanie innych kultur to umiejętność niezbędna w dzisiejszych czasach. Przyda się ona każdemu młodemu człowiekowi zarówno w życiu prywatnym jak i w późniejszej karierze zawodowej.
                                                                                                                                                                                                          /-/ Anna Lepka