Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2016_170_powiatowy-konkurs-piosenki_193_powiatowy_konkurs_piosenki_obcojzycznej_20160530_2040594222.jpg

        W dniu 12 maja 2016r. w naszym Gimnazjum odbył się już po raz piąty Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim udział kilkunastu reprezentantów szkół gimnazjalnych z całego powiatu. Uczniowie zaprezentowali się w występach solowych i duetach. Nagrodami głównymi w tej edycji konkursu były bony na zakup książek w księgarni „Wolumen” w Kępnie. Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej- Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Po występach, podczas obrad jury, w którego skład wchodzili nauczyciele muzyki i języków obcych, komisja wyłoniła zwycięzców. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Cecylia Szymala z Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rychtalu, miejsce drugie Jury przyznało Zuzannie Bonczol z Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie, natomiast miejsce trzecie zajęła Martyna Jagieniak z Gimnazjum im. Ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach.
Uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum- Zuzanna Gąszczak i Eryk Stanikowski otrzymali od Jury wyróżnienie!
Zgodnie z regulaminem konkursu gimnazjum, które zwycięża organizuje konkurs w następnym roku. Dlatego w przyszłym roku Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, którego nasza szkoła była gospodarzem przez ostatnich pięć lat, odbędzie się w Rychtalu.

                                                                                                                                                                                                                                                                      /-/ Anna Lepka