Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2016_170_pisanie_gsim_piorem_189_pisanie_gsim_piorem_20160530_1929595582.jpg

Warsztaty u sióstr
11 maja br. drużyna harcerska naszego gimnazjum udała się do sióstr nazaretanek Najświętszej Rodziny z Nazaretu z Ostrzeszowa na warsztaty pisania gęsim piórem. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał kartę pracy wcześniej przygotowaną przez siostrę Agatę Podniesińską. Pisaliśmy jak dawniej skrybowie gęsim piórem i atramentem. Do ozdobienia tekstów wybieraliśmy ornamenty roślinne. Po zakończonych warsztatach udaliśmy się na zwiedzania kryp pobernardyńskich, w których mieszczą się zabytkowe freski. Następnie zwiedziliśmy okolicznościową wystawę

„ Anioły świata” . Wystawa liczyła ponad 700 eksponatów z najdalszych części świata: RPA, Honkongu, Tajwanu. W warsztatach udział wzięli: dh Sandra Rabiega, dh Kinga Kowalińska,

dh Marta Pogoda, dh Marlena Skórecka, dh Magdalena Dyszlewska, dh Hubert Szefer.
Opiekunami młodzieży były panie: Aleksandra Musiała;druhna Agata
                                                                                                       /-/ Agata Rybak