b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2016_170_konkurs_plastyczny_203_konkurs_plastyczny_20160622_1985800243.jpg

16 czerwca 2016r. Sekretarz Gminy Małgorzata Gąszczak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łęce Opatowskiej Jerzy Flaczyk oraz Inspektor ds. wojskowych i OC Renata Woźnica odwiedzili uczniów gimnazjum w Opatowie. Spotkanie z uczniami miało na celu podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom” na szczeblu gminnym i powiatowym.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej oraz placówek oświatowych z terenu Gminy Łęka Opatowska.

Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Uczestnicy konkursu w swoich pracach ukazali różnorodność i wszechstronność działań zawodu strażaka podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby oraz znaczenie pracy strażaków dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi.

Na szczeblu gminnym, w grupie gimnazjalnej powołana komisja konkursowa nagrodziła następujące prace:
I miejsce- Magdalena Górecka kl.Ib
II miejsce- Milena Sieczka kl. Ib
III miejsce- Aleksandra Wodnik kl.Ia

Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łęka Opatowska- Adama Kopisa.

Na szczeblu powiatowym w grupie gimnazjalnej zostały nagrodzone następujące uczennice naszego gimnazjum:
II miejsce- Milena Sieczka kl. Ib, Magdalena Górecka kl. Ib
III miejsce- Aleksandra Wodnik kl.Ia