Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

I Ty możesz zostać GENIUSZEM!

Czyli Dzień Edukacji Narodowej w naszym gimnazjum.

Tradycyjnie jak co roku, 14 października społeczność naszego gimnazjum świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Była to okazja do zatrzymania się na chwilę nad wartością jaką jest wiedza i możliwościami jakie daje młodym ludziom na przyszłość.

Hasło przyświecające naszej szkole w tym dniu nie było przypadkowe...

Dzień rozpoczął się od spotkania uczniów z wychowawcami w klasach. Następnie społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną gdzie po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przywitała wszystkich pani dyrektor Anna Synowiec. W swoim wystąpieniu przybliżyła uczniom ideę tego dnia oraz wręczyła nagrody dla p. Agaty Rybak, p. Aleksandry Musiała, p. Ilony Tubek, p. Anny Lepka, p. Danuty Musiała oraz p. Aleksandry Jerczyńskiej.

W dalszej części uroczystości głos zabrali przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy skierowali do nauczycieli i pracowników szkoły słowa wdzięczności za trud włożony w codzienną pracę na rzecz rozwoju uczniów.

Kolejnym ważnym momentem było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pierwsza część spotkania zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkoły i wyprowadzeniem sztandaru.

Po kilku minutowej przerwie rozpoczęła się druga część uroczystości, która miała na celu pokazać uczniom wartość wiedzy i uświadomić im, że każdy z nich może zostać geniuszem. Nauczyciele nie będący wychowawcami przygotowali prezentacje słynnych polskich wynalazców i odkrywców, którzy dzięki swojej wiedzy, pracowitości i pasji osiągnęli sukces w swoich dziedzinach. Przeplatały się różne sposoby pokazania sławnych postaci. Były filmy, prezentacje multimedialne czy scenki. Wszystko to jednak łączyła forma teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy gry odpowiadali na pytania dotyczące obejrzanych wcześniej materiałów a także obrazów, fragmentów muzycznych czy aktualnych wydarzeń ze świata kultury i nauki. W wyniku zmagań finałowych zwycięzcą został uczeń który zachował najwięcej szans i tym samym wyeliminował przeciwników. Nagrodą okazał się „Klucz do sukcesu” symbolizujący wartość posiadanej przez ucznia wiedzy, która w połączeniu z pasją i pracowitością jest dla niego najlepszą inwestycją w przyszłość. W podsumowaniu uczennica zwróciła się do  koleżanek i kolegów, zadając im pytania otwarte o ich zdolności, zainteresowania i pasje. Miało to skłonić każdego z osobna do przemyśleń na temat swoich  możliwości oraz szans na osiągniecie sukcesu.  Bo jak brzmiała myśl przewodnia tego dnia: I Ty możesz zostać GENIUSZEM!

/-/ R.Klepacz