Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2016_170_dzie_patrona_216_dzie_patrona_20161121_1427264859.jpg

Dzień Patrona

17 listopada br. przedstawiciele naszego gimnazjum reprezentowane przez poczet sztandarowy: chorąży Miłosz Mikołajczyk, asysta: Marta Nawrot i Anita Krzymińska uczestniczyli w święcie Zespołu Szkół w Trzcinicy z okazji nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie dalsza część obchodów miała miejsce w szkole. Zaproszone delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowym popiersiem Kardynała Wyszyńskiego. Młodzież gimnazjum w części artystycznej przybliżyła umiłowanie Prymasa Wyszyńskiego do Ojczyzny nawiązując do myśli przewodniej tego święta:

„ Ten zwycięża, kto miłuje. Kocham cię Polsko!”

Wszyscy zebrani czekali na słowo, które skierował do nas zaproszony z Prudnika ojciec franciszkanin Faustyn Zatoka przybliżając okres uwięzienia Prymasa . Całość jak zawsze uświetnił chór szkolny, wykonując utwory Piotra Rubika . Opiekunami młodzieży były:Pani Dyrektor Anna Synowiec i p. Agata Rybak