Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2016_170_bp_227_bp_20161215_1876332279.jpg

BŚP 2016

W dniu 11 grudnia br.  harcerze naszej drużyny uczestniczyli w uroczystym przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze. W godzinach popołudniowych w sali o. Augustyna Kordeckiego wspólnota harcerska spotkała się w przedświątecznej atmosferze przy śpiewie i łamaniu opłatkiem. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej , gdzie na ręce Arcybiskupa Metropolity częstochowskiego Wacława Depo naczelnik ZHP Hm Małgorzata Sinica przekazała BŚP. Tegorocznym hasłem są słowa: " Odważnie twórzmy pokój"Harcerzy biorący udział w tej uroczystości: dh Dorota Mierzchała, dh Natalia Mońka, dh Lilianna Gudra, dh Wiktoria Szubert, dh Daria Pogoda, dh Marlena Skórecka. Od niedzieli do wigili Bożego Narodzenia będziemy to światło podtrzymywać i roznosić po urzędach pracy, parafiach, przedsiębiorcach,szkołach.

                                                                               /-/ dh Agata Rybak