Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2017_230_zoo_231_podejrzane_w_zoo_20170105_1152595351.jpg

W ramach zajęć terenowych z biologii uczniowie klas drugich odwiedzili wrocławskie ZOO. Mogli tam obserwować „na żywo” przedstawicieli grup zwierząt o których uczyli się na lekcjach biologii w gimnazjum. Środowisko życia, elementy budowy zewnętrznej świadczące o przynależności do danej gromady czy zachowania społeczne to tylko niektóre aspekty życia zwierząt obserwowane przez uczniów. Chętne osoby swoje obserwacje uwieczniły na zdjęciach, które rywalizowały ze sobą w konkursie fotograficznym pt. „Podejrzane w ZOO…”.

Swoje prace zaprezentowały: Aleksandra Wodnik, Kamila Wielgosz, Daria Pregiel oraz Amelia Biczysko. Społeczność szkolna w głosowaniu wyłoniła najlepsze zdjęcie. Zwyciężczynią konkursu została Kamila Wielgosz z klasy II a i jej zdjęcie przedstawiające gibona czarnorękiego.

Zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych ciekawych ujęć uwieczniających piękno przyrody.

/-/ R. Klepacz