Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2017_230_zerwany_kos_254_zerwany_kos_20170308_1146227923.jpg

Dnia 2 marca br. uczniowie klas I-III Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczestniczyli w seansie filmowy poświęconym bł Karolinie Kózkównie pt " Zerwany Kłos". Film powstał z trzech powodów. Powód pierwszy to debiut fabularny młodego zespołu filmowego. Powód drugi to pragnienie nowej ewangelizacji i przekonania, że kinematografia może być areopagiem Kościoła. Powód trzeci to podziekowanie Św. Janowi Pawłowi II za dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży. Film był bogatym w przekazem wartości takich jak : rodzina, miłość, szacunek, wiara, ojczyzna. Opiekunkami młodzieży były  nauczycielki: p.Alicja Hetmańczyk, p. Małgorzata Kulawiecka, p. Agata Rybak