Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2017_230_konkurs_techniczny_256_sprawni_w_przyszym_zawodzie_20170309_1553198643.jpg

W dniu 24 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, odbył się IV międzygimnazjalny konkurs  „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.

W konkursie brali udział uczniowie 11 gimnazjów z powiatu kępińskiego.Drużyny, składały się z 2 dziewcząt, 2 chłopców oraz opiekuna. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań sprawnościowych oraz rozwiązywaniu testów na poziomie gimnazjalnym. Konkurencje odbywały się w parach. Grupę dziewcząt obejmowały do zaliczenia następujące pracownię: agrobiznes, gastronomia cukiernictwo, fryzjerstwo, sprzedaż i handel oraz logistykę. Grupę chłopców obejmowały następujące pracownie do zaliczenia: budownictwo i projektowanie, elektrotechnikę, technologię drzewną i tapicerską, rolnictwo i biologię, mechanikę pojazdową i ślusarstwo. Uczniowie wykonywali zadania w powyższych grupach pod nadzorem nauczyciela z ZSP Nr 2 w Kępnie.
Patronatem konkursu było Starostwo Powiatowe w Kępnie, które ufundowało nagrody. Podczas konkursu swoją obecnością zaszczycili: Wicestarosta Kępiński: Grażyna Jany i Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu: Andrzej Jóźwik.
Jury konkursu przyznało następujące miejsca:
• I miejsce Gimnazjum Mikorzyn
• II miejsce Gimnazjum Krążkowy
• III miejsce Gimnazjum Rychtal
Nagrody dla najlepszych uczniów w grupie dziewczyn otrzymało Gimnazjum Mikorzyn
Nagrody dla najlepszych uczniów w grupie chłopców otrzymało Gimnazjum Krążkowy.
Organizatorzy obdarowali również pozostałych uczestników upominkami. Ponadto zapewnili poczęstunek dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli, którzy obserwowali poczynania swoich gimnazjalistów.