Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2017_230_targi_edukacyjne_2017_258_targi_edukacyjne_20170310_1487032617.jpg

W dniu 03 marca 2017 roku w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie odbyły się TARGI EDUKACYJNE. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem przedstawicieli firmy PPHU „Meblomal” z Opatowa, która zajmuje się produkcją mebli kuchennych i pokojowych z drewna litego. W ofercie firmy znalazło się również zaproszenie naszych uczniów na praktyczną naukę zawodu „stolarz”.

 

 Następnie szkoły ponadgimnazjalne, oferowały swoje kierunki kształcenia. Ofertę edukacyjną prezentowały następujące placówki :

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Kępna,

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Kępna,

3. Liceum Ogólnokształcące Nr 1 z Kępna,

4.Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Bogdańczowic,

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach,

6. Zespół Szkół Ogólnokształcących z Kluczborka,

7.Zespół Szkół Gimnazjalnych,Licealnych i Zawodowych z Polanowic

Na tegorocznych targach edukacyjnych trzecioklasiści mogli spotkać absolwentów naszego gimnazjum, którzy uczą się obecnie w prezentujących się na targach szkołach. Uczniowie mieli możliwość indywidualnych konsultacji z przedstawicielami zaproszonych szkół i firmą MEBLOMAL.Do dyspozycji uczniów i rodziców była również Pani psycholog, która doradzała w zakresie predyspozycji zawodowych.Z pewnością to wydarzenie szkolne dostarczyło uczniom i ich rodzicom informacji niezbędnych do właściwego wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

                                                                                                                                                    /-/Alicja Hetmańczyk