Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2017_230_dni_jzykow_284_dni_jzykow_20170610_1094011344.jpg

 

         W dniach 25-30 maja 2017r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dni Języków.
Przez cały ten czas uczniowie mieli możliwość zaangażować się w różne, ciekawe działania językowe, przygotowane przez nauczycieli języka polskiego i języków obcych. Uczniowie mogli wziąć udział w Szkolnym Konkursie Piosenki oraz w dyktandach językowych. Przez cały tydzień uczniowie przygotowywali plakaty i gazetki tematyczne. Odbył się teleturniej „Jeden z ośmiu”, w którym reprezentanci wszystkich klas rywalizowali ze sobą w potyczkach językowych, musieli wykazać się wiedzą na temat angielsko- i niemieckojęzycznych obszarów językowych, znajomością treści lektur oraz wiadomościami z kształcenia językowego. Uczniowie przedstawili również etiudę pt. „Mały Książę” w kilku językach. Aby pokazać wszystkim uczniom potrzebę i przydatność nauki języków obcych mogliśmy obejrzeć scenki z życia codziennego w języku angielskim oraz dwa przedstawienia w języku niemieckim przygotowane przez uczniów w ramach projektu z języka niemieckiego.


        We wtorek 30 maja dokonaliśmy podsumowania całego tygodnia, zostały ogłoszone wyniki konkursów, wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W tym samym dniu młodzież uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panią Sylwią Trojanowską, autorką książek młodzieżowych. Po spotkaniu autorskim miały miejsce również warsztaty z pisarką, podczas których młodzież zdobywała wiadomości jak pisać, rozwijać swoją wyobraźnię pisarską, kreatywność w tworzeniu tekstów z różnej tematyki.
        Mamy nadzieję, że wszystkie te działania pokazały uczniom gimnazjum, że nauka języków i poznawanie innych kultur to umiejętność niezbędna w dzisiejszych czasach. Przyda się ona każdemu młodemu człowiekowi zarówno w życiu prywatnym jak i w późniejszej karierze zawodowej.
                                                                                                                                                                                                            /-/ Anna Lepka
                                                                                                                                                                                                     /-/Iwona Kołodziejczak