Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

dwie_korony_20171020_1827457750.jpg

W dniu 19 października grupa młodzieży -21 osób naszego gimnazjum z klas II i III wraz z prafianami z Opatowa, Siemianic i Kostowa uczestniczyła w seansie filmowym. W godzinach wieczornych  w kinie Bajka w Kluczborku spędziliśmy 95 minut , które przybliżyły nam nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa aż do heroicznej śmierci. Dzięki temu filmowi widzowie mogą poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę - mówi reżyser filmu, Michał Kondrat. Zdjęcia dokumentalne do filmu zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W drodze powortnej młodzież dzieliła się swoimi wrażeniami i przemyśleniami po projekcji tego filmu. Zrodził się również pomysł, aby jeszcze w tym roku szkolnym mogliśmy pojechać do Niepokalonowa. Jest to miesce , które rozsławił na cały świat św. Maksymilian Maria Kolbe.

                    /-/Agata Rybak