Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

W dniach 24-26 października uczniowie, nauczyciele i rodzice gimnazjum brali udział w projekcie „Uczeń-Rodzic-Nauczyciel- razem dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z gminy Łęka Opatowska”. Projekt realizowany był w formie warsztatów i prelekcji przez firmę EDU- ARTIS z Krakowa.


W pierwszym dniu doświadczeni trenerzy-pedagodzy-nauczyciele skupili się na problemie jakim są używki, a konkretnie dopalacze.Starali się odpowiedzieć na pytanie :jaj wyglądają? jak działają? co powoduje, że młodzież sięga po używki ? Obalali mity na ich temat. Ostrzegali uczniów przed następstwami złych decyzji. Uświadomili , że używki nie podnoszą jakości życia – a wręcz odwrotnie.
Tego samego dnia odbyła się rada szkoleniowa dla nauczycieli. Prowadzący zwracali uwagę na to jak należy reagować i pomagać młodzieży w trudnych sytuacjach. W ramach profilaktyki omawiane były zagrożenia jakimi są: cyberprzemoc, hejt, wykluczenie.
W drugim dniu realizacji projektu tematyka związana była z cyberprzemocą. Uczniowie dowiedzieli się czym jest i kiedy ma miejsce cyberprzemoc; co czuje osoba ,która doświadczyła cyberprzemocy. Trenerzy udzielali instruktażu co należy zrobić gdy jesteś świadkiem cyberprzemocy.
25 października odbyło się również szkolenie dla rodziców. Tematem spotkania było „Moje dziecko w obliczu zagrożeń-dopalacze, narkotyki, hejt ”. Oprócz tego trenerzy omówili cechy dobrej komunikacji z dzieckiem.
W ostatnim dniu projektu prowadzący tłumaczyli uczniom czym jest hejt i co jest celem hejtu. Zapoznali ich również z konsekwencjami, jakie niesie za sobą hejt.
W warsztatowej części projektu  uczniowie wykonywali plakaty na temat hejtu, cyberprzemocy, używek.                                                                                                                                 /-/ Alicja Hetmańczyk