Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

25 października br. grupa 32 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami udała się do kina Bajka do Kluczborka na film „Twój Vincent”. Jest to brytyjsko -polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską, wyprodukowany w 2017 roku. Film złożony jest z 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu ponad 2 lat przez przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Animowane postaci, opowiadające o życiu artysty są jednocześnie bohaterami jego własnych obrazów, których przeszło 120 zostało wkomponowanych w kadry filmu. Film powstał w gdańskich pracowniach, częściowo też we Wrocławiu i w Wielkiej Brytanii. Fabuła filmu opowiada burzliwe koleje losu artysty i jego tragiczną śmierć. Jest osnuta na kanwie jego obrazów, a narracja jest prowadzona przez znajomych malarza – postaci występujące na jego portretach, które w formie wywiadów wyjaśniają przebieg zdarzeń. Fakty z życia Vincenta van Gogha zostały ustalone m.in. na podstawie 800 napisanych przez niego listów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      /-/Alicja Hetmańczyk