Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

W tym roku szkolnym w naszym gimnazjum październik jest miesiącem , w którym szczególną uwagę poświęcaliśmy "rodzinie". W  związku z tym  20 października 2017r. już po raz kolejny odbył się „Jesienny Piknik- wokół wartości”, na który zaproszeni zostali rodzice wraz ze swoimi pociechami. Celem spotkania były wystepy teatralne naszych uczniów, przedstawiające wartości życia codziennego.
I tak klasa II A przedstawiła etiudę pt.” Wystarczy tak niewiele”, w której podkreślano, że „wystarczy niewiele” aby życie przeżyć godnie, należy kierować się w nim wartościami.

Klasa II B przedstawiła spektaklu pt „Żubry”.W swojej etiudzie uczniowie podkreślali, że rodzina jest najważniejsza. Przedstawili rodzinę jako troskę o człowieka. Ostatecznie kryzys rodziny jest kryzysem człowieka. Uczniowie klasy II C prezentując etiudę pt.” Szkolne życie-zazdrość” pokazali do czego może doprowadzić szkolna zazdrość – może na przykład pozbawić nas przyjaciół. Etiuda klasy III A miała tytuł „Marzenia”, w której uczniowie móweili głośno, że warto w życiu mieć marzenia, wtedy ma się jakiś życiowy cel, do którego warto dążyć. Dobrze jest gdy oprócz chęci ma się również motywację, wtedy efekt jest murowany. Jako ostatnia zaprezentowała się klasa III B w spektaklu „Wołanie o pomoc”, w której podkreślali, że młodzież również ma problemy, które nie zawsze jest w stanie sama rozwiązać,są to kłopoty, których nie należy bagatelizować. Młodzież dała sygnał, że czasami potrzebują pomocy z zewnątrz- od rodzica, nauczyciela, wychowawcy.
Po każdym spektaklu rodzice dzielili się własnymi refleksjami , które z pewnością dowartościowały występujących uczniów.
W przerwach między etiudami swoje umiejętności wokalne zaprezentowali następujący uczniowie: Julia Ostrowska śpiewając piosenkę ”Czas nas uczy pogody” ; Kacper Blok w utworze „Dni których nie znamy”; Sara Kasprzak w utworze „Sto” oraz Klaudia Wesołowska w piosence „ Małe tęsknoty .
W trakcie występów rodzice, uczniowie i nauczyciele mieli okazję poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Cały wieczór upłynął w miłej atmosferze.                                                                                                                                                                                                                           /-/ Alicja Hetmańczyk