Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

22 grudnia 2017r. po raz kolejny  cała społeczność naszego gimnazjum spotkała się przy adwentowych stołach. Spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa okoliczność wybóru Samarytanina Roku. Otrzymuje go soba, którą cechuje: wrażliwość, dobroć, uczynność, skromność. Każda klasa na godzinie wychowawczej dokonała wyboru Samarytanki klasy, która w dniu wyboru prezentowała się na forum naszego gimnazjum. Formą prezentacji były czytany list , w którym Samarytanka Klasy przybliżała nam swoją rodzinę, wartości którymi się kieruje w życiu, wskazywała osobę , która jest dla niej uatorytetem. Każdy list kończył się myślą Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz zachęceniem do czegoś co warto: przeczytać, posłuchać, zobaczyć. Tegorocznymi Samarytankami Klasy są: Emilia Kucharska IIA, Marlena Mierzchała IIB, Klaudia Wesełowska IIC, Aleksandra Wodnik IIIA, Eliza Babis IIIB. Po prezentacji nastąpiło głosowanie w którym uczestniczyli p. dyrektor Anna Synowiec,nauczyciele nie będący wychowawcami, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego oraz ubiegłoroczna Samarytanka obecnie już absolwentka Natalia Hadryś. W czasie kiedy dokonywany był wybór Samarytanki Roku 2017 młodzież przygotowana przez p. Joannę Durlej śpiewała pastorałki. Tegoroczną Samarytanką Roku została uczennica klasy IIIA Aleksandra Wodnik. Po ogłoszeniu wyników została przybliżona historia Betlejemskiego Światełka Pokoju. Następnie opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Joanna Durlej podsumowała akcje charytatywne i konkursy,uczniowie wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody. Ostatnią i najważniejszą cześcią adwentowego spotkania było symboliczne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

/-/Agata Rybak