Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_1_marca_346_marzec_2018_351_w_jozef_354_w_jozef_20180320_2099937338.jpg

20 marca br. w ramach rekolekcji wielkopostnych w naszym gimnazjum 43 uczniów wzieło udział w zorganizowanym wyjeździe do Kalisza. Dla naszej diecezji ten rok jest rokiem szczególnym. Papież Franciszek nasze diecezjlane sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu ogłosił sanktuarium narodowym i czasem nazwyczajlnych łask. Wielką radością był czas naszego wspólnego wyjazdu. W godzinach przed południowych wraz z pięknym wiosennym słońcem powitało nas najstarsze miasto w polsce. Historię tego świętego miejsce przybliżył nam ks. diakon Sebastian Kąkol. Następnie po zapoznaniu się z historia sanktuarium oraz nawiedzeniem kaplicy męczeństwa uczestniczyliśmy o godzinie 12  w Eucharystii sprawowanej przez ks. Michała Świgoniaka. Każdny z nas mógł spojrzeć na cudowny obraz łaskami słynący Józefa Kaliskiego. To był wyjątkowa czas, to był szczególny czas to był dla nasz wszystkich potrzebny czas zatrzymania w polskim nazarecie. Opiekunami młodzieży były panie nauczycielki p. Joanna Durlej , p. Joanna Kowalczyk. Dziękuję młodzieży za wybór i podjęcie tego trudu. Resztę dopłeni orędownik z samego nieba Św. Józef

/-/ Agata Rybak