Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

W dniu 7 marca 2018r. odbyła się V edycja konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Konkurs organizowany był w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym  Nr 2 w Kępnie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kępnie, które było głównym sponsorem. Obecnością zaszczycił Naczelnik Wydziału Oświaty Andrzej Jóźwik, który wręczał nagrody. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.


W konkursie brali udział uczniowie z naszego gimnazjum w składzie: Mateusz Popłonyk, Kacper Blok, Aleksandra Nawrot, Aleksandra Wodnik. Ponadto do konkursu przystąpiło jeszcze 9 szkół z powiatu kępińskiego. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań sprawnościowych oraz rozwiązywaniu testów (drużyny 4 osobowe - 2 dziewczyny, 2 chłopców oraz opiekun) przygotowanych przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie gimnazjalnym. Konkurs był przeprowadzany w różnych pracowniach technicznych ,a konkurencje odbywały się w parach, zależnie od zainteresowań uczniów.
Pierwsza grupa pracowni przeznaczona była dla dziewcząt: agrobiznes, gastronomia i cukiernictwo, fryzjerstwo, sprzedaż i handel, logistyka.
Druga grupa pracowni przeznaczona była dla chłopców: budownictwo i projektowanie, elektrotechnika, technologia drzewna i tapicerska, rolnictwo i biologia, mechanika pojazdowa i ślusarstwo.
Zwycięzcami konkursu okazały się następujące szkoły:
• I miejsce Szkoła Podstawowa z Rychtala,
• II miejsce Szkoła Podstawowa z Bralina,
• III miejsce Szkoła Podstawowa z Mroczenia
Z kolei najlepszymi zawodnikami w kategorii dziewcząt okazali się: Wiktoria Broda, Julia Ptak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Kępna a w kategorii chłopców: Dominik Przybylski, Karol Uruski - SP z Rychtala

                                                                                                             /-/Alicja Hetmańczyk