Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

 

           W Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie 28 maja 2018 r. o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta inauguracja wystawy „W drodze do niepodległości”.

Wystawa zorganizowana w jubileuszowym roku 100-lecia niepodległej Polski ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Zapraszam społeczność Gminy Łeka Opatowska do radosnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości w rytmie poloneza. Razem niech zatańczy 100 par dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, na boisku w parku100 biało - czerwonych balonów niech uleci w niebo, a 100 gołębi poniesie wiadomość, że 100 lat cieszymy się wolnością.

Zachęcam do aktywnego uczestnictwa w obchodach, wspólnym świętowaniu i obejrzeniu wystawy.

Wystawa będzie dostępna w Szkole w Opatowie od 28 maja do 8 czerwca 2018 r.

Wystawa „W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii, dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

Serdecznie zapraszam

/-/ Anna Synowiec