Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

Archiwum

W dniu 9 listopada 2018r. w gimnazjum obchodzono 100 lecie odzyskania niepodległości. Wydarzenie to było efektem wielodniowych przygotowań i lekcji, podczas których uczniowie uczyli się historii o Niepodległej Polski oraz mogli podziwiać wystawę pamiątek z tamtego okresu.


9 listopada 2018r. -z pewnością ten dzień miał wyjątkowy przebieg. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej ” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej , której celem było zaśpiewano 4 zwrotek hymnu narodowego. Kolejnym punktem programu było wypuszczenie w niebo 100 biało- czerwonych balonów prze naszych uczniów dla upamiętnienia pomordowanych w wojnach i powstaniach. Następnie wszyscy udaliśmy się na urodziny „Niepodległej Polski” do budynku gimnazjum. Urodzinowych gości przywitała dyrektor gimnazjum Pani Anna Synowiec. Na cześć Jubilatki odśpiewano „Sto lat”. Wielkim wydarzeniem był tort, którym poczęstowani byli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy. Przyjęcie nie obyło się bez prezentów dla solenizantki. Wachlarz pomysłów był duży: prezentowano wiersze, piosenki, zebrano flagi biało-czerwone, kartki z życzeniami, złożono białe i czerwone róże, upieczone były marcinki. Ostatnim punktem programu był „test o Niepodległej”, w której udział wzięło 11 drużyn. Zwycięską drużyną okazały się trzy uczennice: Weronika Zimoch, Emilia Kucharska i Katarzyna Jany. Gratulacje!!! Na koniec odśpiewano pieśń patriotyczną pt. „Legiony”. Dzień upłynął w miłej ale zarazem podniosłej atmosferze - byliśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

                                                                                                                                                                                                                               /-/Alicja Hetmańczyk