Podsumowanie Omnibusa matematyczno - przyrodniczego.

W dniu 15 grudnia został przeprowadzony w naszej szkole konkurs pt. "Omnibus matematyczno - przyrodniczy". Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie gimnazjum, rozwiązując 16 zadań zamkniętych z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii. Laureatami w II Szkolnym Konkursie "Omnibus matetematyczno - przyrodniczy" zostali uczniowie:

Klasy 1

Weronika Zimoch

Przemysław Gąszczak

Kamila Pośpiech

Klasy 3

Klaudia Pregiel

Jakub Kucharski

Gratulujemy wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

W dniu 17 marca 2016 r. w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur.

W tym roku wzięło w nim udział 25 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Troje uczniów otrzymało wyróżnienia:  Joanna Barton z kl. I a, Mikołaj Macioszczyk z kl. III a i Paweł Skotnik z kl. III b.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”.

Już od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Szkolny etap konkursu odbył się 20 listopada 2015 r. Weronika Owczarek z kl. IIIa z wynikiem 100 % uzyskanych punktów zakwalifikowała się do etapu rejonowego.
Etap rejonowy odbył się 9 stycznia 2016 r. we Wrocławiu. Weronika uzyskała bardzo wysoki wynik i została laureatką II. etapu XIV. Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów w regionie dolnośląskim. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w najbliższy piątek 19. lutego br. w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr VI we Wrocławiu.
Tym samym Weronika zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się 13. marca 2016 r. w Instytucie Goethego w Warszawie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za Weronikę podczas finału!

/-/ Anna Lepka