Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt

 

       Już od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Szkolny etap konkursu odbył się 20 listopada 2015 r. Weronika Owczarek z kl. IIIa z wynikiem 100 % uzyskanych punktów zakwalifikowała się do etapu rejonowego.
Etap rejonowy odbył się 9 stycznia 2016 r. we Wrocławiu. Weronika uzyskała bardzo wysoki wynik i została laureatką II. etapu XIV. Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów w regionie dolnośląskim. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w najbliższy piątek 19. lutego br. w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr VI we Wrocławiu.
Tym samym Weronika zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się 13. marca 2016 r. w Instytucie Goethego w Warszawie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za Weronikę podczas finału!


/-/ Anna Lepka