Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt
b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2017_230_konkurs_poezji_272_konkurs_poezji_niemieckojzycznej_20170418_1663557863.jpg

W czwartek 6 kwietnia 2017r. odbyła się siódma edycja Powiatowego Konkursu Poezji Niemieckojęzycznej organizowanego, jak co roku, przez Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Perzowie. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice klas trzecich: Wiktoria Szczęsna i Katarzyna Jędrecka.


Konkurs adresowany był do młodzieży uczęszczającej do gimnazjów powiatu kępińskiego. Głównym celem poetyckich zmagań było doskonalenie znajomości języka niemieckiego, rozwijanie wśród uczniów zdolności artystycznych, recytatorskich, poznawanie kultury krajów niemieckojęzycznych, a także stworzenie uczniom okazji do posługiwania się językiem niemieckim poza zajęciami lekcyjnymi.
Podczas recytacji jury oceniało poprawną wymowę, stopień trudności utworu, interpretację wiersza oraz indywidualne zdolności sceniczne.
Wiktoria Szczęsna za recytację i interpretację utworu Otto Reutera „Wenn ich das grosse Los gewinn’” zajęła trzecie miejsce a Katarzyna Jędrecka za recytację wiersza Augusta von Fallersleben „Sehnsucht nach dem Frűhling” zdobyła wyróżnienie.
Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!