biegi na orientacj 20150930 1740512315W dniu 25 września 2015 roku w Ustroniu koło Opatowa odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu Na Orientację.
Organizatorzy zawodów: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice.
Pracownicy LZD Siemianice we wszystkie soboty września poprzedzające Mistrzostwa organizowali treningi w tej dyscyplinie sportowej podczas których, można było uzyskać podstawowy instruktaż i poćwiczyć w terenie leśnym. Uczniowie naszego gimnazjum skorzystali z tej propozycji i wraz z nauczycielami wychowania fizycznego uczestniczyli w treningu 12 września w lasach przy Gospodarstwie Szkółkarskim Dobrygość.
Udział uczniów klas I-III Gimnazjum im kard. Stefana Wyszyńskiego w Opatowie w w/w zawodach był jednym z celów w związku z realizacją innowacji pt „Orientuj się - Orientacja moją pasją”.
W zawodach wzięło udział 152 zawodników w tym 25 uczniów naszego gimnazjum.

dz

chUczniowie ze szkół powiatu kępińskiego zostali dodatkowo sklasyfikowani w związku z tym na podium znaleźli się:

Dziewczęta:

I miejsce - PREGIEL KAROLINA GIMN. OPATÓW

II miejsce - PREGIEL DARIA GIMN. OPATÓW

III miejsce - JĘDRECKA KATARZYNA GIMN. OPATÓW

Chłopcy:

I miejsce - BRZEZIŃSKI MATEUSZ GIMN. MROCZEŃ

II miejsce - STANIKOWSKI ERYK GIMN. OPATÓW

III miejsce - SKOTNIK PAWEŁ GIMN. OPATÓW

Organizatorzy ufundowali nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów dla każdego uczestnika, medali dla zwycięzców w każdej kategorii w obu klasyfikacjach, pucharów i drzewka dla najlepszych drużyn z poszczególnych szkół. Nasze gimnazjum otrzymało puchary w obu kategoriach: dziewcząt (K-14) oraz chłopców (M-14).

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

Organizatorów : Starostwa Powiatowego w Kępnie i Leśnego Zakładu Doświadczalnego Siemianice, Pani Krystyny Ruda-Ertel – za przeprowadzenie treningów i instruktaż z BnO,

Pana Jarosława Nowaka – za propagowanie tej dyscypliny wśród uczniów SP Siemianice

Zawodnikom gratulujemy udziału i sukcesów.

Agata Rybak

Danuta Musiała