Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Opatowie

główna
ogłoszenia
linki
kontakt
b_245_0_16777215_00_images_joomgallery_details_2015_2_tenis_stoowy_89_druynowy_tenis_stoowy_20151102_1082426977.jpg

Dnia 29.10.2015r. w Łęce Opatowskiej odbył się Finał Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach XVII Gimnazjady 2015/2016.

Organizatorami turnieju byli: Gmina Łęka Opatowska, Starostwo Powiatowe w  Kępnie oraz Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Opatowie.

Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn  (7drużyn  chłopców i 7 drużyn dziewcząt)

Dziewczęta - Gimnazjum Mroczeń, Gimnazjum Krążkowy, Gimnazjum  nr 2 Kępno, Gimnazjum Perzów,  Gimnazjum Bralin oraz dwie drużyny z naszego gimnazjum w składzie I zespół - Weronika Skiba, Julia Morawiak, Patrycja Nawrot - R oraz II zespół  Wiktoria Stępień, Marta Pogoda, Daria Pogoda

Chłopcy – Gimnazjum Mroczeń, Gimnazjum  nr 2 Kępno (dwie drużyny), Gimnazjum Perzów,  Gimnazjum Bralin oraz dwie drużyny z naszego gimnazjum w składzie I zespół – Kamil Derdak, Paweł Skotnik, Gracjan Siwik,  II zespół – Wiktor Wojtasik, Szymon Idzikowski, Szymon Mierzchała.

Rozgrywki były prowadzone systemem pucharowym, rozlosowano po dwie grupy w których grano systemem każdy z każdym  której do dalszych rozgrywek wychodziły dwie drużyny.

Do półfinału awansowały:

Grupa A dziewcząt – Opatów i Bralin,   Grupa B dziewcząt – Mroczeń i Krążkowy

Grupa A chłopców – Opatów i Bralin,    Grupa B chłopców – Mroczeń i Kępno

W półfinale dziewcząt  nasz zespół I - Weronika Skiba, Julia Morawiak, Patrycja Nawrot - R wygrał z Kępnem a zespół z Mroczenia pokonał reprezentację z Bralina.

W meczu o III miejsce ( Krążkowy – Bralin) zwyciężyły dziewczęta z Gimnazjum w Bralinie

W finale spotkały się drużyny z Opatowa i Mroczenia - zwyciężył zespół z Opatowa Weronika Skiba, Julia Morawiak, Patrycja Nawrot - R

W półfinale chłopców  zespół  z Mroczenia wygrał z Bralinem (3 : 0) natomiast nasza reprezentacja w składzie  Kamil Derdak, Paweł Skotnik i Gracjan Siwik wygrali z reprezentacją z Kępna (3 : 0)

W meczu o III miejsce ( Kępno – Bralin) zwyciężyli  chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Kępnie (3:0).

W finale spotkały się drużyny z Opatowa i Mroczenia , zwyciężyli chłopcy z naszego gimnazjum  - Kamil Derdak Paweł Skotnik i Gracjan Siwik (3 : 0)

Do etapu rejonowego rozgrywek awansowały drużyny które zdobyły I i II miejsce w obu Kategoriach

Medale oraz dyplomy wręczyła Dyrektor Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Opatowie Pani Anna Synowiec oraz Sekretarz Gminy Łęka Opatowska Pani Małgorzata Gąszczak.

Sędziowie – uczniowie  Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Opatowie.Skórecka Marlena, Dyszlewska Hanna, Wolna Ilona, Nasiadek Marta, Czyż Eryk, Kucharski Jakub, Moś Tobiasz, Gibek Bartosz, Skiba Oskar, Obrzut Miłosz, Konieczny Miłosz.

Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów,  sędziów oraz opiekunów drużyn

Klasyfikacja:

Dziewczęta Chłopcy

I miejsce

Gimnazjum Opatów / awans

Weronika Skiba, Julia Morawiak,

Patrycja Nawrot

Gimnazjum Opatów / awans

Kamil Derdak,  Paweł Skotnik, Gracjan Siwik.

II miejsce

Gimnazjum Mroczeń / awans

Kornelia Maciejewska, Wiktoria Zychla, Nikola Czajkowska

Gimnazjum  Mroczeń / awans

kub Pawlak, Bartłomiej Rabiega, Bartosz Górecki

III miejsce

Gimnazjum Bralin

Ewa Gogół, Monika Kruszelnicka

Gimnazjum nr 2 Kępno

Kamil Sawicki, Oskar Tyma

IV miejsce

Gimnazjum Krążkowy

Daria Głowak, Weronika Kowalek

Gimnazjum Bralin

Jakub Brąś, Kamil Młot

V-VII miejsce

Gimnazjum Opatów(Wiktoria Stępień, Marta Pogoda, Daria Pogoda)

Gimnazjum  nr 2 Kępno(Agnieszka Żurecka, Anna Samolewska),

Gimnazjum Perzów (Wiktoria Owoc, Anita Węglarz

Gimnazjum Opatów (Wiktor Wojtasik, Szymon Idzikowski, Szymon Mierzchała), Gimnazjum  nr 2 Kępno (Mikołaj Jabłczyński, Damian Szymoszczyk, Hubert Czworowski

Gimnazjum Perzów (Grzegorz Nikiel, Jakub Poślad)